czwartek, 28 września 2017

Co podstępnie niszczy Twoje zdrowie..

Co niszczy podstępnie Twoje zdrowie?
Co powoduje, że jesteś bez mocy, słaby i senny?

1. Stres – Wróg nr 1, który rodzi kolejne zachowania antyzdrowotne.
2. Nieustanne przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych – Poświęć przynajmniej 30 min dziennie na spacer/ marsz, a poczujesz, że Twoja energia zaczyna wzrastać. 
3. Brak aktywności fizycznej – Włącz aktywność fizyczną do swoich codziennych obowiązków. Spacer, bieganie, rower, basen, siłownia, ćwiczenia w domu… jest wiele możliwości.
4. Nieodpowiednie odżywianie – nieregularne spożywanie posiłków, bezwartościowe produkty, „zapychające” Cię, a nie odżywiające. Raz jesz mniej, raz więcej przez co w organizmie panuje chaos. Jedzenie naprawde ma znaczenie. Złe odżywnianie = zmęczenie, ospałość, brak energii życiowej, nadwaga i wiele innych.
5. Negatywne nastawienie – Wstajesz rano i zamiast cieszyć się tym że dostałeś nowy dzień, nowe możliwości to już z góry zakładasz, że to kolejny słaby dzień, czeka Cię ciężka praca itp. i w ogóle całe Twoje życie jest ciężkie… A tak naprawdę nie wiesz co może się wydarzyć. Może spotka Cię coś miłego? 
6. Hałas, zatłoczone miejsca - pogłębiają Twoje rozdrażnienie, pogarszają koncentrację.
7. Rezygnacja z przyjemności, własnych zainteresowań, hobby. Dobrze wiesz o tym że przyjemność rodzi energię, jednak nie masz czasu na przyjemności, i powoli „wypalasz się” – znajdź przynajmniej 30 min dziennie na swoją przyjemność.
8. Nieustanne wykonywanie czynności które nie sprawiają Ci przyjemności – jeśli już robisz coś co nie daje Ci radości, włącz do tego jakąś cząstkę, która może sprawić, że będziesz wykonywał daną czynność z większą energią i uśmiechem na twarzy. A najlepiej jeśli po prostu zamienisz to na coś co lubisz
9. Brak regeneracji, mała ilość snu
10. Lęk przed samotnością. Uciekasz przed samym sobą, znajdujesz tysiąc zajęć aby tylko nie być sam. Stajesz się sam dla siebie obcy. Twój umysł przeładowany jest wiedzą, wiadomościami, nie ma w nim spokoju i ciszy. Jesteś wytworem wpływu innych, środowiska. Nie potrafisz się cieszyć byciem ze samym sobą.
Jeśli FAKTYCZNIE chcesz zmian, musisz wyrabiać w sobie dobre nawyki,długotrwale...
Tylko Ty decydujesz o tym jakie jest Twoje zdrowie, i tylko Ty jesteś za nie odpowiedzialny. Podejmij więc decyzję i działaj.
Wbrew pozorom, kilka z wymienionych elementów ostatnio zaczęło wkradać sie do mojego życia, walcze z tym na wszystkie możliwe sposoby, ale wraz z nowym tygodniem, i możliwościami podwajam tę walkę.
Przed Tobą również nowy tydzień i nowe możliwości, jeśli zmagasz się z jakimiś złymi nawykami, "wywal" je od razu, najlepszy momet jest teraz.
Siły i mocy do działania Tobie życzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz