Przejdź do głównej zawartości

BEZGLUTENOWE CIASTO Z GRUSZKAMI

Ciasto idealnie nadaje się jako dodatk do herbaty/ kawy.
 Świetnie sprawdzi się jako przekąska do pracy/ szkoły. 1 porcja zawiera: 163 kcal (B:4g W:32g T:2g). 
Smak delikatny, lekko słodki. Starałam się aby ciasto było jak najmniej kaloryczne dlatego jest ubogie w składniki. Jeśli nie zważasz na kalorie, preferujesz bardziej słodsze desery to możesz urozmaicić ten smakołyk dodając bakalie, rodzynki/ orzechy włoskie itp. Z takimi dodatkami napewno wyjdzie przepyszne. 



 SKŁADNIKI:
- mąka kukurydziana (160g)
- jaja - 2 szt.
- miód - (100g)
- kefir - (100 g)
- gruszki - 4 szt. (290 g)
- soda oczyszczona - 1 łyżeczka



WYKONANIE:
1. Gruszki obrać i pokroić w kosteczkę.
2. Jaja zmiksować z miodem. ( jeśli lubisz bardzo słodkie dodaj więcej miodu/ słodzika lub rodzynki)
3. Do masy jajecznej dodaj mąkę i sodę oczyszczoną, zmiksuj
4. Na sam koniec do masy dodaj kefir i zmiksuj jeszcze raz.
5. Wymieszaj masę z gruszkami.
6. Przełożyć masę do foremki wyłożonej papierem do pieczenia (u mnie foremka posmarowana olejem kokosowym i posypana otrębami)
7. Piekłam w piekarniku gazowym na "oko" 200 stopni C około 55 min. W przypadku piekarnika elektrycznego w zupełności wystarczy piec w 180 stopniach C około 40 min. 
8. Po upieczeniu, wyłącz piekarnik i pozostaw ciasto w środku na około 20 min.




całość: 1302,8 kcal (B:33,4g W:256,8g T:15,8g)
1 z 8 porcji: 163 kcal (B:4g W:32g T:2g)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JADŁOSPIS 2200 KCAL (1 tydzień)

DIETA FIT czy RACJONALNY SPOSÓB ODŻYWIANIA? Zasady racjonalnego stylu odżywiania: 1. Spożywaj posiłki o stałych porach.  Liczbę posiłków dostosuj odpowiednią dla siebie, tak aby było Ci wygodnie, według możliwości i preferencji. * Najlepiej 5 posiłków dziennie, w odstępach czasowych 3-4 h. Dzięki temu nie będzie towarzyszyło Ci uczucie wilczego głodu podczas dnia. Nie zjesz wówczas wielkich porcji. 7 2. Posiłek kończ z lekkim uczuciem niedosytu.  3. Śniadanie zjedz mniej więcej pół godziny po przebudzeniu.  4. Kolację spożywaj nie później niż 2-3 h przed snem.  Nie rezygnuj z kolacji.  5. Dieta fit/ racjonalna to dieta zbilansowana.  Należy tak komponować posiłki aby nie zabrakło w nich żadnych składników odżywczych.  6. Staraj się, aby Twoje posiłki składały się z z różnych grup produktów (warzywa, owoce, produkty białkowe oraz zawierające węglowodany złożone itp.)  7. Przestrzegaj zasad racjonalnego o...

PLACUSZKI OWSIANE (na słono)

            Świetnie sprawdzą się jako dodatek do sałatek.  Smakuje również wybornie podane w obecności ulubionego sosu.  U mnie na zdjęciu sałatka z kurczakiem, mixem sałat, pomidorkami koktajlowymi i cebulą czerwoną. a tutaj przepis na:  SAŁATKA Z KURCZAKIEM W MIODZIE podawana z pieczywem żytnim SKŁADNIKI (3 placuszki) - płatki owsiane górskie - 80g - jaja - 2 szt. - woda -  3 łyżki - proszek do pieczenia (opcjonalnie) - 2 szczypty - przyprawy: sól himalajska - 2 szczypty, papryka słodka 2 szczypty (jeżeli chcesz bardziej doprawione, dodaj więcej soli lub innych przypraw) - olej kokosowy - (4g) do smażenia WYKONANIE: Płatki owsiane wymieszać z jajem, woda i przyprawami,odstawić na moment aby płatki zmiękły. Usmażyć placuszki na wolnym ogniu, z obu stron. WARTOŚCI ODŻYWCZE: całość: 455,8 kcal (B:23,4 g W:48,8 g T:18,6 g) 1 szt.:  152 kcal (B:7,8 g W:16,2 g T:6,2 g)

STYL ŻYCIA – Od czego jest zależny?

NASZ STYL ŻYCIA – Od czego jest zależny? Zastanawiałeś się nad tym głębiej? Czy kreujemy świadomie nasz styl życia? Czy patrzymy i wzorujemy się na innych, nie zastanawiając się jak dane działanie wpłynie na nasz organizm? Bywa, że już od najmłodszych lat pracujemy na choroby, z którymi możemy zmagać się w przyszłości, lub im zapobiegamy właśnie po przez prowadzenie prawidłoweg o stylu życia.  Świadomie lub też nie sprawiamy, że jakość naszego życia staje się gorsza. Często bywa tak, że niszczymy życie swoje i bliskich tylko i wyłącznie NA WŁASNE ŻYCZENIE. Czynimy życie złym poprzez dostarczanie niepożądanych składników dla naszego organizmu. Tak naprawdę każdy człowiek jest odpowiedzialny za swoje życie, zdrowie psychiczne i fizyczne oraz za swój wygląd zewnętrzny.  Przytoczę tu ciekawy opis ciała:  „Ciało jest dziś w sposób niepodlegający dyskusji, własnością prywatną. Jego kultywowanie, jak uprawa ogródka działkowego, jest sprawą właściciela....